SERWIS R T V
Naprawy telewizorów LED LCD OLED QLED PDP
Telefon

Wrocław i okolice

Tel. 663 021 150

od godz. 9:00 do 18:00

Przyjęcia warsztatowe: od godz. 10:00 do 16:00

Zabezpieczamy sprzęt przed burzą

Nasza dbałość o sprzęt elektroniczny sprowadza się zazwyczaj do odłączenia zasilania fizycznym wyłącznikiem w przedłużaczu. Prawidłowe zabezpieczenie przed wyładowaniami atmosferycznymi polega jednak na całkowitym odłączeniu wszelkiego okablowania sprzętu. Przede wszystkim separujemy nasz dobytek, odcinając go całkowicie od najprostszej drogi wyładowania atmosferycznego, czyli węzła zasilania oraz instalacji antenowej. W czasie burzy lub przed dłuższym wyjazdem, wyciągamy wtyk kabla zasilającego z gniazda oraz wtyk kabla antenowego. Należy sobie uświadomić, jak ogromne napięcie panuje w tych punktach podczas wyładowania. Wyłącznik w przedłużaczu nie jest żadną przeszkodą dla pioruna i jego niszczącej mocy.Niepokojące zachowania naszego sprzętu - jak reagować

Kiedy dostrzegamy nienaturalne objawy pracy naszego telewizora, np. dziwne odgłosy z wnętrza odbiornika (trzaski, "iskrzenia", itp.), towarzyszące tym odgłosom zakłócenia widoczne na ekranie, zmiany geometryczne obrazu, zmiany jasności świecenia, samoczynne wyłączanie się odbiornika lub całkowite wyłączenie się i brak reakcji na próby włączenia, należy zabezpieczyć go, odłączając wtyk sieciowy od zasilania 230V.
Zabieg taki jest bardzo prosty do wykonania i bardzo często pozwala użytkownikowi zaoszczędzić kosztów naprawy. Uszkodzenia wielu dyskretnych elementów elektronicznych np. kondensatorów elektrolitycznych, często pociągają za sobą uszkodzenia innych kosztownych podzespołów, dlatego szybkie odłączenie zasilania, w takim przypadku jest bardzo istotne, aż do wizyty serwisanta.
Wszystkich objawów nieprawidłowej pracy sprzętu nie jesteśmy w stanie opisać, pozostawiamy Państwu ocenę sytuacji, zawsze służymy poradą, gdy jest ona potrzebna.
Z warsztatu...
Często występujące usterki
Kontakt z serwisem
email
atvserwis@poczta.fm
telefon
663 021 150
poniedziałek - piątek
od godz. 9:00 do 18:00
Przyjęcia warsztatowe:
od godz. 10:00 do 16:00

Prosimy o kontakt telefoniczny przed przyjazdem.
Uwagi i komentarze umieszczane przez użytkowników sprzętu RTV.
Dodaj komentarz
Copyright © 2000 - 2024 TVNAPRAWA.PL Naprawa sprzętu RTV   Wszystkie prawa zastrzeżone. unknown unknown, IP: 34.239.151.124,