SERWIS R T V
Naprawy telewizorów LED LCD OLED QLED PDP
Telefon

Wrocław i okolice

Tel. 663 021 150

od godz. 9:00 do 18:00

Przyjęcia warsztatowe: od godz. 10:00 do 16:00

Samodzielna naprawa pilota do telewizora

Czasami, gdy nasz podręczny przyjaciel odmawia posłuszeństwa, gdy przestają działać niektóre przyciski, albo reaguje dopiero po silnym naciskaniu na poszczególne przyciski, w większości przypadków lekiem na całe zło, jest prosta czynność naprawcza, którą możemy wykonać samodzielnie.
W pierwszej koleności należy jednak sprawdzić baterie, które należy wymieniać okresowo (jeden komplet baterii nie powinien być używany dłużej niż sześć miesięcy).

Naprawa pilota.
Najtrudnieszym etapem i jednocześnie wyzwaniem dla naszych zdolności manualnych jest demontaż naszego urządzenia.
Aby dostać się do jego wnętrza, należy pozbyć się ewentualnych śrubek mocujących, a następnie przy pomocy małego wkrętaka, podważając plastikowe zaczepy obudowy (zatrzaski), delikatnie rozłączyć połączone części obudowy. Wprawne ręce dokonają takiej czynności bez użycia narzędzi, naciskając obudowę palcami w odpowiednich miejscach.
Z uwolnieniem laminatu (płytki drukowanej z całą elektroniką) oraz samej klawiatury z przyciskami, nie powinniśmy mieć większych problemów. Te dwa bowiem elementy należy teraz poddać krótkiej kąpieli w ciepłej wodzie, przemywając lekko namydlonym pędzelkiem (mydło rozpuszczone w wodzie stworzy odczyn zasadowy, który będzie doskonałym neutralizatorem dla kwaśnego środowiska przewodzącego, powstałego na naszych elementach w efekcie normalnej eksploatacji). Po przepłukaniu, należy wytrzeć wstępnie nasze elementy bawełnianą ściereczką, a potem wysuszyć, aby szybko pozbyć się resztek wody z miejsc niedostępnych.
Po tym zabiegu składamy urządzenie w całość, dbając o to, aby "elektrody - sprężynki" znalazły się we właściwym miejscu i zapewniły skuteczne połączenie z odpowiednimi biegunami baterii.
Proces przemywania wewnętrznych części pilota jest skuteczną metodą na większość jego dolegliwości, jednak musimy pamiętać, aby nie używać do tego celu żadnych specyficznych środków, takich jak alkohole czy rozpuszczalniki.
Z warsztatu...
Często występujące usterki
Kontakt z serwisem
email
atvserwis@poczta.fm
telefon
663 021 150
poniedziałek - piątek
od godz. 9:00 do 18:00
Przyjęcia warsztatowe:
od godz. 10:00 do 16:00

Prosimy o kontakt telefoniczny przed przyjazdem.
Uwagi i komentarze umieszczane przez użytkowników sprzętu RTV.
Dodaj komentarz
Copyright © 2000 - 2024 TVNAPRAWA.PL Naprawa sprzętu RTV   Wszystkie prawa zastrzeżone. unknown unknown, IP: 34.239.151.124,