SERWIS R T V
Naprawy telewizorów LED LCD OLED QLED PDP
Telefon

Wrocław i okolice

Tel. 663 021 150

od godz. 9:00 do 18:00

Przyjęcia warsztatowe: od godz. 10:00 do 16:00

Naziemna telewizja cyfrowa

Całkowite wyłączenie nadajników analogowych nastąpi 31 lipca 2013 roku. Wtedy odbiór telewizji naziemnej będzie możliwy wyłącznie przy użyciu odbiorników wyposażonych w tuner cyfrowy (MPEG-4) lub za pośrednictwem zewnętrznego dekodera.
STB, DVB-T, MPEG-4 - to oczywiście technologiczne synonimy zastosowanych systemów nadawania i obróbki sygnału telewizyjnego, które dla zwyczajnego użytkownika telewizora stają się jedynie mętlikiem w głowie, komplikującym życie i wprowadzającym niezdrowe zamieszanie. Owe zamieszanie nie było nigdy dziełem przypadku. Jest to oczywisty element koniunkturalny, prowadzący do zwiększenia zysków ze sprzedaży sprzętu elektronicznego.
Należy podkreślić, że cały problem dotyczy użytkowników, standardowych instalacji w domach jednorodzinnych, w mieszkaniach z samodzielną instalacją oraz w blokach z siecią anten osiedlowych. Nie dotyczy on posiadaczy telewizji komercyjnej (Cyfrowy Polsat, Cyfra +, Telewizja N, niektóre płatne platformy telewizji osiedlowej).


  1. Standardowa, siatkowa antena szerokopasmowa, jakiej używaliśmy do tej pory. Nowa nie będzie nam potrzebna, wbrew temu, co twierdzą niektórzy. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy nasza antena jest w kiepskiej kondycji technicznej i zakup nowego urządzenia po prostu jest konieczny.
    Antena musi zapewnić dekoderowi dość silny sygnał - dobrze byłoby, gdyby posiadała wzmacniacz.
  2. Dekoder posiada standardowe wejście koncentryczne, do którego podłączamy naszą antenę. Większość dekoderów posiada graficzny wskaźnik poziomu sygnału odbieranego, co pozwala skutecznie ustawić antenę do wybranego nadajnika. Funkcje tunera poprowadzą nas automatycznie po włączeniu urządzenia i zaprogramują wszytkie odnalezione stacje telewizyjne i radiowe.
  3. Telewizor jest oczywistym i ostatnim elementem tej układanki. Nie musimy kupować nowego ani go przerabiać, wystarczy, że posiada jakiekolwiek złącze AV lub HDMI. Zazwyczaj wszystkie dekodery wyposażone są w złącza: cyfrowe HDMI, analogowe SCART lub Eurozłącze, USB do np. aktualizacji oprogramowania i wzbogacania funkcjonalności.
Nie sposób przedstawić wszystkich zagadnień tematu tak, aby były zrozumiałe i przejrzyste dla każdego, dlatego zachęcamy do zadawania pytań drogą elektroniczną na adres: atvserwis@poczta.fm
Z warsztatu...
Często występujące usterki
Kontakt z serwisem
email
atvserwis@poczta.fm
telefon
663 021 150
poniedziałek - piątek
od godz. 9:00 do 18:00
Przyjęcia warsztatowe:
od godz. 10:00 do 16:00

Prosimy o kontakt telefoniczny przed przyjazdem.
Uwagi i komentarze umieszczane przez użytkowników sprzętu RTV.
Dodaj komentarz
Copyright © 2000 - 2024 TVNAPRAWA.PL Naprawa sprzętu RTV   Wszystkie prawa zastrzeżone. Mozilla 5.0, IP: 18.191.202.45,